Hollywoodland

„Hollywoodland” to historia o tajemniczej śmierci gwiazdora serialu „Superman”. Sprawą morderstwa zajmuje się detektyw, którego zatrudniła matka zamordowanego aktora. Czy uda się rozwikłać zagadkę?

 

„Hollywoodland” – streszczenie

45-letni gwiazdor serialu „Superman”, zostaje znaleziony martwy w swoim domu. Analiza wykazuje, że zmarł od postrzału. Miliony fanów szokuje jego śmierć. Matka aktora chce poznać wszystkie okoliczności zdarzenia, dlatego wynajmuje detektywa Louisa Simo. Narzeczona zmarłego bohatera to wschodząca gwiazda – Leonore Lemmon. Sprawa postępuje, a kluczem do rozwiązania tajemniczej zagadki, śmierci uwielbianego przez tłumy gwiazdora, okazuje się historia pewnego romansu.

 

„Hollywoodland”– obsada

 

W obsadzie nagradzanego filmu autorstwa Allena Coultera wystąpili tacy artyści jak Adrien Brody (detektyw – Louis Simo), Diane Lane (Toni Mannix), Robin Tunney (Leonore Lemmon) oraz Ben Affleck (George Reeves), który otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy aktor na MFF w Wenecji w 2006 roku. Affleck zgarnął również nominację do Złotego Globu dla najlepszego aktora drugoplanowego w 2007 roku.

 

Gdzie oglądać?

 

Cały film dostępny online na platformie VOD player.pl