Historia Wendella Bakera

THE WENDELL BAKER STORY

Były przestępca postanawia zmienić swoje życie i wrócić na dobrą drogę. Dzięki temu mężczyzna ma szansę odzyskać ukochaną kobietę. Film powstał przy współpracy braci Wilsonów.

„Historia Wendella Bakera” –streszczenie

Wendell Baker jest przestępcą o złotym sercu. Po wyjściu z więzienia postanawia żyć uczciwie. W ramach resocjalizacji rozpoczyna pracę w domu starców, gdzie zaprzyjaźnia się z kilkoma pensjonariuszami. Jego podopieczni marzą o tym, aby pewnego dnia zamieszkać we własnym hotelu, by radośnie przeżyć resztę życia. W domu starców nie mogą oni zaznać spokoju, ponieważ uniemożliwia im to skorumpowana przełożona pielęgniarek, której szczerze nienawidzą. Okazuje się, że kobieta jest zamieszana w pewna aferę, którą Wendell postanawia na własną rękę rozpracować. Były przestępca zyskuję nietypowych sojuszników – trzech emerytowanych podopiecznych domu. Wdzięczni pensjonariusze pomogą także Bakerowi odzyskać ukochaną.

„Historia Wendella Bakera” – obsada

„Historia Wendella Bakera” („The Wendell Baker Story”) to komediodramat z 2005 roku, który jest wspólnym dziełem braci Willsonów: Luke’a oraz Andrew, którzy także wystąpili w filmie. W obsadzie znalazł się też trzeci z braci, Owen Willson. Obok niego pojawili się: Eva Mendes, Kris Kristofferson, Harry Dean Stanton i Seymour Cassel.

„Historia Wendella Bakera” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.