Historia pewnego życia

Une vie

„Historia pewnego życia” to nagradzana opowieść o życiu młodziutkiej Jeanne, za którą rodzice podjęli decyzję o zamążpójściu. Nieszczęśliwa dziewczyna przeradza się w kobietę, a rozpacz i żal przejmują, nad nią, władzę.


„Historia pewnego życia” – opis

Akcja toczy się we Francji w 1918 roku. Siedemnastoletnia Jeanne opuszcza klasztor, w którym wraz z innymi młodymi arystokratkami pobierała nauki. Po powrocie do rodzinnego domu okazuje się, że rodzice przyrzekli rękę córki vicehrabiemu Julianowi de Lamare. Z pozoru wymarzony kandydat na męża, przystojny i szarmancki, w noc poślubną zrzuca maskę amanta i obnaża swą prawdziwą twarz bezwzględnego brutala. Wraz z upływem lat Jeanne coraz bardziej pogrąża się rozpaczy.

 

„Historia pewnego życia” – obsada i twórcy

Francusko-belgijski dramat w reżyserii Stéphane Brizé, który jednocześnie pozostaje współautorem scenariusza. W 2016 roku film zdobył nagrodę na MFF w Wenecji,  był również nominowany do statuetek: Cezara oraz Złotego Lwa. W rolach głównych wystąpili m.in. Judith Chemla, Jean-Pierre Darroussin oraz Yolande Moreau.

 

„Historia pewnego życia” – gdzie obejrzeć?

Cały film „Historia pewnego życia” dostępny online na platformie VOD player.pl.