Hindenburg

The Hindenburg

Gwiazdorska obsada błyszczy w "Hindenburg" - pomysłowym i pełnym napięcia thrillerze, który próbuje rozwikłać zagadkę katastrofy niemieckiego sterowca.

Hindenburg - opis filmu
Samolot w roku 1937 eksplodował i spłonął nad New Jersey. W katastrofie zginęło 36 osób znajdujących się na pokładzie. Do wyjaśnienia incydentu rząd niemiecki wyznacza pułkownika Rittera (George C. Scott), a pomagać ma mu funkcjonariusz nazistowskiej partii Martin Vogel (Roy Thinnes). Ich zadanie polega na sprawdzeniu, czy w czasie lotu Hindenburga do Nowego Jorku nie doszło do sabotażu. Ritter podejrzewa każdego pasażera, nawet swoją dobrą znajomą, niemiecką hrabinę (Annę Bancroft), która jest zagorzałą przeciwniczką reżimu. Na pokładzie sterowca znajdowali się również dwaj "karciani rekiny" - Emilio Pajetta (Burgess Meredith) i major Napier (Rene Auberjonois), którzy spędzają podróż próbując obskubać łatwowiernych pasażerów.
Film Roberta Wise'a, bazując na noweli Michaela M. Mooneya, dokładnie odtwarza realistyczne szczegóły i rekwizyty z tamtych czasów. W filmie połączono również oryginalne zdjęcia filmowe z katastrofy sterowca ze zdjęciami zrobionymi na potrzeby filmu.
Hindenburg - gdzie oglądać?
Cały film dostępny online na platformie VOD player.pl.