Hellboy

HELLBOY

Diabeł w służbie dobra nosi brudny prochowiec, ma spiłowane rogi i posługuje się bronią palną. Hellboy powraca i jest jeszcze bardziej wkurzony niż dotychczas!

Hellboy – opis

Uwaga, nadchodzi apokalipsa! Królowa czarownic Nimue przybywa do naszego świata, a wraz z nią dziesiątki demonicznych potworów. Wiedźma chce wprowadzić nowy porządek na Ziemi i gdy zdobędzie pełnie mocy, nikt nie będzie w stanie jej powstrzymać. Do walki z siłami zła staje Hellboy. Jego piekielne korzenie predestynują go do walki z taką potwornością. Niestety, bohater jest już nieco zmęczony i dość mocno zgorzkniały. Świat dał mu już wiele razy popalić. Czy jest więc w ogóle sens za niego się bić? Cóż, taka rola bohatera, nawet jeśli ma on rogi na głowie.

Hellboy – obsada i twórcy

„Hellboy” z 2019 roku to reboot serii filmów o piekielnym superbohaterze autorstwa Guillermo Del Toro. Filmy oparte są na kultowym komiksie. W najnowszym obrazie w głównego bohatera wciela się  David Harbour („Stranger Things”, „Krocząc wśród cieni”). Partnerują mu: Sasha Lane („Złe wychowanie Cameron Post”, „American Honey”), Milla Jovovich („Resident Evil”, „Piąty element”), Ian McShane („John Wick”, „Deadwood”) i Daniel Dae Kim („Zagubieni”, „Hawaii 5.0”). Za kamerą stanął Neil Marshall („Dog Soldiers”, „Zejście”).

Hellboy – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl