Happy Ending

HAPPY ENDING

Intrygujący komediodramat, w którym twórcy próbują odpowiedzieć na pytanie, czy po pięćdziesięciu latach związku można nagle zacząć nowe życie.

Happy Ending - opis

Helle (Birthe Neumann) od dłuższego czasu nie może się doczekać aż jej będący pracoholikiem mąż (Kurt Ravn) przejdzie na emeryturę. Ma nadzieję, że w końcu będą mogli zacząć cieszyć się życiem i podróżować. Niespodziewanie jednak Peter informuje ją, że postanowił zacząć nowy interes i całe ich oszczędności zainwestował w winnicę w Austrii. Helle i Peter rozstają się i każde z nich rusza w swoją stronę, rozpoczynając podróż pełną odkryć i nowych możliwości.

Happy Ending - twórcy i obsada

Wielokrotnie nagradzana duńska artystka Hella Joof („All Inclusive”) portretuje dwójkę ludzi w kwiecie wieku na życiowym zakręcie. Pokazuje ich nadzieje, marzenia, lęki, frustracje i problemy. W ich rolach bezbłędnie odnajdują się Birthe Neumann („W lepszym świecie”) oraz Kurt Ravn („Nie ma tego złego”). Obok nich w obsadzie znaleźli się: Charlotte Sieling („Bilet do Korsoru”), Marianne Høgsbro („Królewska gra”) oraz Tammi Øst („Kobieta, która pragnęła mężczyzny”).

Happy Ending - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.