Hanna

HANNA (2011)

Nastolatka wyszkolona na bezlitosną zabójczynię zostaje wysłana w świat z niebezpieczną misją. Wielokrotnie nagrodzony film, który zachwycił zarówno wodzów, jak i krytyków.

Hanna – streszczenie

Szesnastoletnia Hanna dorastała w pustkowiach Arktyki. Jej ojciec, były komandos i agent CIA, od najmłodszych lat szkolił ją w sztuce walki i samoobrony. Mężczyzna robił wszystko, żeby uczynić z córki perfekcyjną zabójczynię, która wymierzy sprawiedliwość za krzywdy wyrządzone w przeszłości jej bliskim. Gdy Hanna wyrusza w świat, by wykonać powierzoną przez ojca misję, jej tropem zaczyna podążać Marrisa – tajemnicza i bezwzględna agentka CIA. W czasie podróży Hanna odkrywa nieznane dotąd fakty ze swojej przeszłości.

Czemu warto obejrzeć Hannę?

Hanna to oryginalny w warstwie wizualnej i pełen napięcia thriller z 2011 roku, który zachwycił widzów na całym świecie.

Hanna – nagrody

Film został uhonorowany prestiżową IFTĄ dla najlepszej aktorki (Saoirse Ronan), otrzymał ponadto nominację do nagrody londyńskich krytyków (Saoirse Ronan) oraz kilka wyróżnień za muzykę. Wysokie noty przyznali filmowi wytrawni recenzenci Roger Ebert i James Berardinelli.

Hanna – obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest jeden z najzdolniejszych brytyjskich filmowców średniego pokolenia, zdobywca nominacji do Złotego Globu, weneckiego Złotego Lwa, BAFTY i Europejskiej Nagrody Filmowej – Joe Wright. W roli głównej bohaterki świetnie odnajduje się nominowana do Oscara Saoirse Ronan. Obok niej pojawiają się takie, takie gwiazdy jak: utytułowana Cate Blanchett i dwukrotnie nagrodzony statuetką AFI Eric Bana. Autorem hipnotyzujących zdjęć jest Alwin H. Kuchler. Istotnym elementem filmu jest elektroniczna muzyka grupy The Chemical Brothers.

Gdzie obejrzeć?

Cały film Hanna jest dostępny online w serwisie VOD player.