Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

STAR WARS V - EMPIRE STRIKES BACK

| 10zł za 48h |

Wojna pomiędzy Imperium a rebeliantami przybiera na sile. Na zimowym Hoth dochodzi do bezlitosnego starcia dobra ze złem. Tymczasem na planecie Dagobah pewien młody Jedi poznaje pełnię swojej mocy.

Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje – opis

Imperium kontratakuje, zadając coraz bardziej bolesne ciosy zdziesiątkowanej Rebelii. Księżniczka Leia, Han Solo, Chewbacca i pozostali muszą szukać pomocy u dawnego sojusznika przemytników – Lando Calrissiana. Były szmugler zarządza teraz imponującym miastem w chmurach, ale po której stronie on właściwie się znajduje? Tymczasem Luke Skywalker i R2-D2 udają się na bagnistą planetę Dagobah. Poszukują potężnego Yody, który nauczy młodego Jedi, jak w pełni wykorzystać drzemiący w nim potencjał. Niestety, nie ma wiele czasu na szkolenie. Darth Vader zbliża się do przyjaciół Luke’a, a siła mrocznego wojownika jest nieograniczona.

Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje – obsada i twórcy

„Gwiezdne wojny: Część V – Imperium kontratakuje” to w powszechnej opinii jedna z najlepszych części sagi „Gwiezdnych Wojen”. Film zdobył Oscara za efekty specjalne w 1981 roku. Za kamerą stanął Irvin Kershner („RoboCop 2”, „Nigdy nie mów nigdy”), a w rolach głównych wystąpili: Mark Hamill („Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, „Kingsman: Tajne służby”), Carrie Fisher („Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”) i Harrison Ford („Poszukiwacze zaginionej Arki”, „Ścigany”).

Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.