Grunt pod stopami

THE GROUND BENEATH MY FEET

Lola kontroluje swoje życie osobiste z taką samą bezwzględnością, jakiej używa do optymalizacji zysków w pracy jako konsultant biznesowy. Tragiczne zdarzenie wybija ją z rytmu i zmusza do zastanowienia się nad życiem.

Grunt pod stopami – opis

Lola nie ma jeszcze 30 lat, a zarządza swoim życiem osobistym i zawodowym z bezlitosną precyzją. Jej świat jest ułożony i racjonalny. Kobieta skrywa jednak tajemnice. Nikt nie wie o jej starszej siostrze z kłopotami i o historii chorób psychicznych w rodzinie. Tragiczne wydarzenie sprawia, że Connie ponownie pojawia się w życiu Loli. Skrzętnie skrywane sekrety zaczynają wychodzić na światło dzienne, a uporządkowana rzeczywistość rozpada się. Kobieta traci grunt pod stopami.

Grunt pod stopami – obsada i twórcy

„Grunt pod stopami” to austriacki dramat, który miał swoją premierę podczas Festiwalu Filmowego w Berlinie w 2019 roku. Obraz wyreżyserowała Marie Kreutzer („Bez ojca”, „Byliśmy cool”), a w rolach głównych wystąpili: Valerie Pachner („Bad Luck”, „A Hidden Life”), Mavie Hörbiger („Napoleon”, „Miejsce zbrodni”) i Pia Hierzegger („Byliśmy cool”, „Adam”).

Grunt pod stopami – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.