Granica

Border

| 8zł za 48h |

Opowieść miłosna, jakiej jeszcze nie było. Celniczka o zdeformowanej twarzy potrafi wyczuwać ludzki strach. Wkrótce odwiedza ją jegomość… z zupełnie innej bajki.

Granica – opis

Tina, obdarzona groteskową, niemal zwierzęcą fizjonomią, nigdy nie miała problemów z samoakceptacją. Kobieta prowadzi pozornie normalne życie. Ma w domu chłopaka, z którym jednak nie uprawia seksu oraz ojca zmagającego się z wielkimi problemami z pamięcią. W pracy jest szanowana i ceniona ze względu na swoje niesamowite zdolności wykrywania przemytu. Pewnego dnia Tina natyka się na dziwacznego mężczyznę, który jest bardzo do niej podobny nie tylko pod względem wyglądu. Vore kryje wiele tajemnic i jest bramą do świata, o którym istnieniu Tina nie miała pojęcia. Wkrótce kobieta wkracza do zupełnie innej rzeczywistości i poznaje prawdę o sobie.

Granica – obsada i twórcy

„Granica” to skandynawski obraz w reżyserii Ali Abbasiego („Shelley”). Film zdobył uznanie międzynarodowej krytyki i publiki. W 2019 roku był również nominowany do Oscara za najlepszą charakteryzację. W rolach głównych występują: Eva Melander („Stado”), Eero Milonoff („Dom mrocznych motyli”), Jörgen Thorsson („Dziennik gangstera”), Ann Petrén („Happy End”) i Sten Ljunggren („Tylko razem”).

Granica – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl