Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

Cztery Oscary na koncie i słynni aktorzy w rolach głównych i drugoplanowych. Oto niesamowita historia dystyngowanego konsjerża i jego ambitnego pomocnika, którzy zostają wplątani w złodziejską intrygę.

Grand Budapest Hotel – opis

Gustav H. to elegancki, protekcjonalny i dumny zarządca Grand Budapest Hotelu. Zero Moustafa jest chłopcem hotelowym, który właśnie rozpoczyna pracę pod batutą wytwornego konsjerża. Młody człowiek nie wie, że już za chwilę stanie się częścią wielkiej awantury. Wszystko zaczyna się, gdy jedna z pensjonariuszek przybytku umiera i zapisuje Gustavowi w spadku drogocenny obraz. Taka sytuacja wzburza złowieszczego Dimitri’ego – syna kobiety, który postanawia za wszelką cenę odzyskać dzieło sztuki. Wkrótce Gustav zostaje oskarżony o morderstwo, a wydarzenia nabierają zawrotnego tempa.

Grand Budapest Hotel – obsada i twórcy

„Grand Budapest Hotel” to filmowe arcydzieło XXI wieku. Film wyreżyserował Wes Anderson („Wyspa psów”). Produkcja zdobyła cztery Oscary za charakteryzację, muzykę, scenografię i kostiumy. Andersonowi udało się zebrać na planie niebywałą obsadę. W filmie zobaczymy aktorów takich jak: Ralph Fiennes („Lista Schindlera”), F. Murray Abraham („Amadeusz”), Adrien Brody („Pianista”), Willem Dafoe („Pluton”), Edward Norton („Podziemny krąg”), Saoirse Ronan („Nostalgia anioła”), Jude Law („Wróg u bram”), Tilda Swinton („Musimy porozmawiać o Kevinie”), Harvey Keitel („Zły porucznik”), Bill Murray („Pogromcy duchów”), Jason Schwartzman („Król polki”), Owen Wilson („O północy w Paryżu”), Tom Wilkinson („Selma”) i Jeff Goldblum („Thor: Ragnarok”).

Grand Budapest Hotel gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.