Gra wstępna

AUDITION (AKA. ODISHON)

Zaczyna się niczym film obyczajowy, kończy jak przerażający horror. Opowieść o wdowcu, który na castingu na żonę trafia na niewłaściwą kobietę, jest jednym z najbardziej wstrząsających azjatyckich filmów ostatnich lat.

Gra wstępna – opis

Zaczyna się niewinnie. Mężczyzna z branży filmowej organizuje owdowiałemu przyjacielowi casting na żonę. Spośród pięknych aktorek musi wybrać tę jedyną. Shigeharu ma swoją faworytkę. Yamazaki Asami jest piękna, niewinna i bardzo tajemnicza. Można by rzec, aż za bardzo. Jej kwestionariusz ma kilka białych plam, a część informacji nie jest zgodna z prawdą. Dziewczyna wyraźnie coś ukrywa, ale Shigeharu Aoyama jest już zakochany po uszy. Miłość zamyka mu oczy, jednak prawda uderzy w niego ze zdwojoną siłą. Bohater nie przypuszcza nawet, jak wielką makabrę zgotuje mu jego nowa ukochana.

Gra wstępna – obsada

Dzięki filmowi „Gra wstępna” Takashi Miike („13 zabójców”) uznany został za jednego z najciekawszych współczesnych japońskich reżyserów. Finałowe sceny filmu uznawane są za jedne z najokrutniejszych momentów w historii kina. Dzięki rozgłosowi, jaki zdobył obraz, rozpoczęła się na świecie fala popularności japońskiego kina grozy. W rolach głównych występują aktorzy tacy jak: Ryo Ishibashi („The Grudge – Klątwa”), Eihi Shiina („Tokijska Policja Gore”) i Jun Kunimura („Kill Bill”).

Gra wstępna – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.