Go

GO (1999)

Pokazana z trzech punktów widzenia historia młodej kasjerki. Kobieta, by opłacić zaległy czynsz, zostaje dilerką narkotyków.

Wigilia Bożego Narodzenia w Los Angeles. Ronna (Sarah Polley) pracuje w supermarkecie i ledwie wiąże koniec z końcem. Aby zdobyć 400 dolarów na opłacenie zaległego czynszu, wraz ze swoją koleżanką Claire (Katie Holmes) postanawia oszukać znajomego handlarza narkotyków (Timothy Olyphant). Nie wiedzą, że decydując się na współpracę z przestępcą, same staną się obiektem zainteresowania stróżów prawa. Rozpoczynają się szalone 24 godziny, w czasie których wszystko może się zdarzyć.

Młodzieżowa czarna komedia, porównywana czasem do kultowego Pulp Fiction Quentina Tarantino. Charakteryzujący się szybkim tempem i montażem film to dzieło Douga Limana („Swingers”, „Tożsamość Bourne’a”), który otrzymał za nie nominację do prestiżowej Nagrody Independent Spirit. Wśród zalet tego dynamicznego obrazu krytyka wymieniała pomysłowy scenariusz („John August – Duża ryba”, „Charlie i fabryka czekolady”), błyskotliwie prowadzoną narrację, energetyczną ścieżkę dźwiękową oraz wiarygodne aktorstwo. W rolach gotowych na wszystko przyjaciółek znakomicie wypadły znana z serialu „Jezioro marzeń” Katie Holmes i nagrodzona za swój występ statuetką Canadian Comedy Award Sarah Polley – ceniona aktorka, scenarzystka i reżyserka, twórczyni filmów „Daleko od niej” (nominacja do Oscara), „Take This Walz” czy „Historie rodzinne”. Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.