Glass

GLASS (2019)

Bruce Willis, Samuel L. Jackson i James McAvoy w kontynuacji horroru „Split”. Tym razem reżyser M. Night Shyamalan zabiera się za dekonstrukcję mitu superbohaterskiego.

Glass – opis

David to potężny i niezniszczalny, ale starzejący się superbohater. Mr. Glass jest geniuszem przykutym do wózka inwalidzkiego. Kevin natomiast to niezwykle niebezpieczny szaleniec, mający w sobie prawdziwą Bestię. Trójka ta spotyka się w zakładzie dla psychicznie chorych, gdzie pod okiem doktor Ellie Staple odbywają terapię. Ich wzajemne animozje przeradzają się w otwarty konflikt. Wkrótce Bestia przejmuje kontrolę nad Kevinem, a Mr. Glass doprowadza do starcia Davida z potworem. Superbohater z filmu „Niezniszczalny” jest już stary i zmęczony, ale staje do walki z monstrum. Jak zakończy się konfrontacja dobra ze złem?

Glass – obsada i twórcy

„Glass” jest zamknięciem trylogii rozpoczętej w filmie „Niezniszczalny” z 2000 roku. W rolach głównych powracają: Bruce Willis („Pulp Fiction”, „Szklana pułapka”), Samuel L. Jackson („Pulp Fiction”, „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”) i James McAvoy („X-Men: Pierwsza klasa”, „Pokuta”). Obraz wyreżyserował M. Night Shyamalan („Szósty zmysł”, „Osada”).

Glass – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.