Geneza

GENESIS (DIR. PHILIPPE LESAGE)

Intymna opowieść o trójce nastolatków, którzy próbują odnaleźć się w świecie skomplikowanej miłości. Każde z nich, targane hormonami, próbuje odnaleźć się w swoich uczuciach i emocjach.

Geneza – opis

Guillaume (Théodore Pellerin) jest szesnastolatkiem, który mieszka w szkole z internatem. Jest jednym z popularniejszych osób w klasie. W pewnym momencie chłopak powoli zaczyna zdawać sobie sprawę, że jest coraz bardziej zafascynowany swoim najlepszym przyjacielem. Jego starsza siostra – Charlotte (Noée Abita) – uzmysławia sobie, że źle ulokowała swoje uczucia, kiedy jej chłopak zaczyna przebąkiwać o chęci zmiany ich relacji na otwarty związek. Natomiast dwunastoletni Félix (Édouard Tremblay-Grenier) zakochuje się w swojej rówieśniczce Beatrice (Émilie Bierre) podczas wakacyjnego obozu.

Geneza – twórcy i obsada

Kanadyjski melodramat o pierwszych porywach serca. Bohaterami filmu Philippe’a Lesage’a (Les démons) jest trójka młodych ludzi przeżywających swoją pierwszą miłość. Ciekawe role w filmie tworzą Noée Abita („Niezatapialni”), Théodore Pellerin („Wymazać siebie”), Édouard Tremblay-Grenier („Wygłodniali”), Pier-Luc Funk („Vic + Flo zobaczyły niedźwiedzia”) oraz Emilie Bierre („Catimini”).

Geneza - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.