Frantz

| 8zł za 48h |

Młoda Niemka opłakująca śmierć swojego narzeczonego spotyka tajemniczego Adriena. Ten, podaje się za przyjaciela jej zmarłego kochanka. Okazuje się, że mężczyzna nie znalazł się tu przypadkiem...

Frantz - opis

Akcja filmu rozgrywa się w małym niemieckim miasteczku w latach 20. Młoda Niemka, Anna, codziennie odwiedza cmentarz, na którym leży jej poległy na froncie ukochany narzeczony. Pewnego dnia dziewczyna spotyka nad grobem Adriena - tajemniczego mężczyznę z Francji, który przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Mimo wątpliwości pogrążona w żałobie Anna zaprasza nieznajomego do domu. Wypytywany przez rodziców Frantza, Adrien, opisuje historie spotkań i sytuacje, które przeżyli wspólnie. Z biegiem czasu między Niemką i Adrienem tworzy się relacja. Kim tak naprawdę jest Adrien i w jakim celu nawiedził rodzinę?

Frantz - obsada i twórcy

Reżyserem tego niemiecko - francuskiego filmu dramatycznego jest Francois Ozon (Dzięki Bogu, Podwójny kochanek). W główną rolę wcielił się Pierre Niney, który za udział w filmie został nominowany do nagrody Cezar. Partneruje mu aktorka młodego pokolenia Paula Beer, zdobywczyni Nagrody Specjalnej na festiwalu w Wenecji za rolę Anny.

Frantz - gdzie oglądać?

Film jest dostępny onilne na platformie VOD player.pl