Foxcatcher

FOXCATCHER

Oparta na faktach historia skomplikowanej relacji między ekscentrycznym milionerem a dwoma utytułowanymi zapaśnikami.

Foxcatcher - opis

John du Pont (brawurowa rola trudnego do rozpoznania dzięki znakomitej charakteryzacji Steve’a Carella) jest dziedzicem ogromnej fortuny i filantropem. Zafascynowany zapasami, postanawia w swojej posiadłości Foxcatcher zbudować ośrodek treningowy dla zapaśników. Zostaje sponsorem i mentorem Marka Schultza (Channing Tatum), mistrza olimpijskiego, który chce po raz kolejny sięgnąć po złoto w czasie igrzysk w Seulu. Ich współpracy z rosnącym niepokojem przygląda się brat Marka, równie utytułowany zapaśnik, Dave Schultz (Mark Ruffalo). Wzorcowo opowiedziana i zagrana historia zżeranego kompleksami bogacza i wspieranych przez niego zapaśników, braci Marka i Dave’a Schultzów.

Foxcatcher - twórcy i obsada

Oparty na faktach obraz jest fascynującym studium charakterów, a zarazem wnikliwą opowieścią o rywalizacji, szaleństwie, świecie sportu i wielkich pieniędzy. Bennett Miller, twórca znakomitych filmów Capote oraz Moneyball, krok po kroku odsłania przed widzami kulisy tragedii, w jaką zamienia się osobliwa relacja trójki bohaterów. W ich role po mistrzowsku wcielają się uznany komik Steve Carell (40-letni prawiczek, Kocha, lubi, szanuje), idol nastolatek Channing Tatum (Wciąż ją kocham, Magic Mike) oraz Mark Ruffalo (To wiem na pewno, Odruch serca).

Foxcatcher - nagrody i nominacje

Carell i Ruffalo zdobyli za swoje kreacje nominacje do Oscara i Złotego Globu. Amerykańska Akademia nominowała film także w kategoriach „najlepsza reżyseria”, „najlepszy scenariusz” oraz „najlepsza charakteryzacja”. Jury MFF w Cannes uhonorowało Millera nagrodą za reżyserię.

Foxcatcher - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.