Forrest Gump

| 10zł za 48h |

Tom Hanks jako niepozorny chłopak, który staje się bohaterem wojny w Wietnamie i naocznym świadkiem wielu ważnych wydarzeń drugiej połowy XX wieku.

Forrest Gump - opis

Forrest Gump (Tom Hanks) urodził się z niedowładem nóg i ograniczonym poziomem IQ. Nie przeszkadza mu to jednak w prowadzeniu ciekawego życia. Chłopak bierze udział w wielu z najważniejszych wydarzeniach drugiej połowy XX wieku. Forrest uczy Elvisa Presleya tańca, zostaje gwiazdą futbolu, spotyka Johna F. Kennedy'ego, służy w Wietnamie, poznaje Lyndona Johnsona, przemawia na antywojennym wiecu w Waszyngtonie, pokonuje chińską drużynę narodową w tenisa stołowego, spotyka Richarda Nixona, odnosi sukces w biznesie i staje się jednym z pierwszych inwestorów Apple Computers. Forrest nigdy nie zapomina jednak o swojej miłości z dzieciństwa – Jenny (Robin Wright).

Forrest Gump - twórcy i obsada

Obsypany nagrodami, błyskotliwy obraz w reżyserii Roberta Zemeckisa. W tytułową rolę popisowo wciela się Tom Hanks („Filadelfia”), który za stworzoną przez siebie kreację otrzymał Nagrodę Akademii i Złoty Glob. Doskonałym występem w filmie aktor tylko potwierdził swoją wysoką pozycję w Hollywood. W obsadzie znaleźli się również laureatka Złotego Globu Robin Wright („House of Cards”), Gary Sinise („Myszy i ludzie”), Mykelti Williamson („Noc oczyszczenia: Czas wyboru”) oraz nagrodzona dwoma Oscarami Sally Field („Norma Rae”).

Forrest Gump - nagrody

Produkcja została wyróżniona sześcioma Oscarami – w tym za najlepszy film, scenariusz adaptowany i reżyserię.

Forrest Gump - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.pl