Fokstrot

FOXTROT

Zrozpaczeni rodzice muszą dowiadują się, że ich syn zmarł podczas odbywania służby wojskowej.

„Fokstrot” – streszczenie

Historia dzieje się we współczesnym Izraelu. W mieszkaniu Dafny i Michaela Feldmanów pojawiają się przedstawiciele wojska, aby przekazać im informację, że ich ukochany syn Jonathan zginął w trakcie służby. Rodzice zmarłego chłopaka są w szoku. Kobieta pogrąża się w rozpaczy, a jej mąż w złości i frustracji. Obydwoje zastanawiają się, dlaczego właśnie ich to spotkało. Jak ich młodziutki syn mógł zginąć, skoro miał stacjonować w bezpiecznym miejscu? Dlaczego nie będą mogli zobaczyć ciała?

Czemu warto obejrzeć „Fokstrot”?

„Fokstrot” to izraelski dramat z 2017 roku. Ukazuje przeżycia rodziców, których starannie poukładane życie staje pod wielkim znakiem zapytania za sprawą śmierci syna. Film jest pełen groteski i w zamierzony sposób oddalony od rzeczywistości. Zabieg ten buduje jego niecodzienny charakter i klimat. Obraz zachwycił widzów na festiwalu w Wenecji, gdzie został wyróżniony m.in. Wielką Nagrodą Jury.

„Fokstrot” – obsada

Reżyserem filmu jest utalentowany zdobywca Złotego Lwa na MFF w Wenecji Samuel Maoz. W głównych rolach pojawiają się Lior Ashkenazi, Sarah Adler, Yonatan Shiray, Shira Haas oraz Gefen Barkai.

„Fokstrot” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.