Fantastyczna kobieta

Una Mujer Fantástica

Transpłciowa Marina, która na co dzień pracuje jako kelnerka, musi zmierzyć się z konsekwencjami niespodziewanej śmierci swojego dużo starszego chłopaka.

Fantastyczna kobieta – opis

Przyciemniony klub nocny, gdzieś w Santiago. Orlando, zamożny właściciel firmy tekstylnej, ogląda muzyczny występ swojej wielkiej miłości – Mariny. Mimo że kobieta jest dużo młodsza od niego, ich uczucie kwitnie. Niestety, po urodzinowej nocy pełnej szaleństw i namiętności Orlando słabnie, a następnie umiera w szpitalu. Teraz Marina musi zmierzyć się z konsekwencjami odejścia ukochanego. Przeciwko niej staje rodzina mężczyzny, służba zdrowia i policja. Kwestionowany jest jej udział w śmierci Orlando, zasadność ich niekonwencjonalnego związku, a nawet prawo kobiety do opłakiwania swojego ukochanego.

Fantastyczna kobieta – obsada i twórcy

„Fantastyczna kobieta” to chilijski obraz, który zdobył Oscara w 2017 roku w kategorii filmu nieanglojęzycznego. W główną bohaterkę wcieliła się Daniela Vega („Gloria Bell”), a w pozostałych rolach wystąpili między innymi: Francisco Reyes („Wróg mojego wroga”), Luis Gnecco („Anioł”) i Aline Küppenheim („Uciekinierzy”). Za kamerą stanął Sebastián Lelio („Gloria”), który otrzymał za swoją pracę wyróżnienie na Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Fantastyczna kobieta – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.