Fałszywe powody

SHOCK AND AWE

Pracownicy koncernu medialnego Knight Ridder decydują się zbadać, co stało za decyzją o podjęciu interwencji zbrojnej w Iraku.

„Fałszywe powody” – streszczenie

Po zamachach terrorystycznych, które miały miejsce 11 września 2001 roku w Ameryce, prezydent George W. Bush podjął decyzję o interwencji zbrojnej w Iraku i odsunięciu od władzy Saddama Husseina. Dwóch zdeterminowanych reporterów Jonathan Landay oraz Warren Stroebel, a także ich szef John Walcott oraz korespondent wojenny Joe Galloway postanawiają dokładnie przyjrzeć się motywom, które kierowały przywódcą ich kraju. Za sprawą anonimowego źródła szybko odkrywają, że decyzja została podjęta na podstawie kłamstw i sfabrykowanych dowodów.

Czemu warto obejrzeć „Fałszywe powody”?

„Fałszywe powody” („Shock and Awe”) to dramat z 2017 roku, którego historia jest oparta na faktach. Obraz ujawnia prawdę o tym, co doprowadziło Amerykę do wypowiedzenia najdłuższej i najbardziej kosztownej wojny w historii.

„Fałszywe powody” – obsada

Autorem filmu jest nominowany do Oscara Rob Reiner. W obsadzie znaleźli się: wyróżniona nominacją do Złotego Globu Jessica Biel, Milla Jovovich, trzykrotny zdobywca nominacji do Nagrody Akademii Woody Harrelson, laureat Oscara Tommy Lee Jones oraz James Marsden.

„Fałszywe powody” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.