Fahrenheit 11/9

| 10 zł na 48h |

Michael Moore, twórca oscarowych „Zabaw z bronią”, przedstawia dogłębną wiwisekcję rządów George’a W. Busha. Według słynnego dokumentalisty członkowie gabinetu amerykańskiego prezydenta mają wiele na sumieniu.

Fahrenheit 11/9 – opis

Każdy z nas pamięta dramatyczne wydarzenia z 11 września 2001 roku. Świat zmienił się bezpowrotnie, jednak czy na pewno znamy wszystkie szczegóły dotyczące podstępnego ataku terrorystów na World Trade Center? Michael Moore przedstawia ówczesne wydarzenia okiem bezlitosnego demaskatora. Wojna to wielki biznes, a Amerykanie zarobili wiele dolarów prowadząc działania bojowe. Wydarzenia będące pokłosiem ataku na WTC wzbogaciły niejednego. Michael Moore rzuca światło na układy i układziki amerykańskiej władzy. Pokazuje powiązania pomiędzy rządzącymi a milionerami finansującymi terrorystów. Ujawnia cyniczne spojrzenie prezydenta na kwestie życia i śmierci amerykańskich żołnierzy. Czy jesteście gotowi na prawdę o najpotężniejszych ludziach świata? Ten dokument otworzy wam oczy!

Fahrenheit 11/9 – obsada i twórcy

„Fahrenheit 11/9” to kolejny ostry w wymowie film dokumentalny lewicowego twórcy Michaela Moore’a. Autor ma na swoim koncie Oscara za „Zabawy z bronią”, a za obraz o prezydencie Bushu zdobył Złotą Palmę w Cannes.

Fahrenheit 11/9 – gdzie oglądać?

Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl