Faceci w czerni

Men in Black

| 10zł za 48h |

Kultowa komedia science fiction opowiadająca o oddziale specjalnym zajmującym się kontaktami z przedstawicielami obcych ras.

Faceci w czerni – opis

James to niezwykle skuteczny glina. Jest szybki, silny i inteligentny. To dzięki swoim zdolnościom udaje mu się załapać na nową fuchę, choć sam do końca nie wie, na czym ona miałaby polegać. Gdy poznaje całą prawdę, przeciera ze zdziwienia oczy. Okazuje się, że na Ziemi wraz z ludźmi żyją dziesiątki gatunków kosmitów. Niektórzy z nich są spokojni, inni agresywni. Porządku pilnują specjalnie wykwalifikowani do walki z kosmicznym niebezpieczeństwem faceci w czerni. James dołącza do tej tajemniczej grupy i staje się Agentem J. Wkrótce, wraz ze starszym Agentem K., trafiają na wyjątkowo paskudnego obcego. Kreatura chce zniszczyć świat i powstrzymać go może ten nietypowy duet gości w czarnych garniturach i okularach przeciwsłonecznych.

Faceci w czerni – obsada i twórcy

Obraz Barry’ego Sonnenfelda („Bardzo dziki Zachód”, „Gdzie pachną stokrotki”) zdobył Oscara za najlepszą charakteryzację oraz nominację za muzykę i scenografię. W rolach głównych wystąpili Tommy Lee Jones („Ścigany”, „Captain America: Pierwsze starcie”) i Will Smith („Siedem dusz”, „Jestem legendą”). Towarzyszą im między innymi Vincent D'Onofrio („Daredevil”, „Cela”) oraz Tony Shalhoub („Detektyw Monk”, „Barton Fink”).

Faceci w czerni – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl