Eva

Młody pisarz przywłaszcza sobie sztukę teatralną umierającego opiekuna, która daje mu sławę i uznanie. Na jaw zaczyna wychodzić prawda. Czy w obliczu zagrożenia Bertrand przyzna się do oszustwa?

Eva - opis

Bertrand Valade jest młodym pisarzem, który marze o sławie i uznaniu. Pewnego dnia odwiedza swojego opiekuna i kradnie jego manuskrypt. Sztuka teatralna daje mu sławę, a wydawcy z niecierpliwością czekają na następne dzieło. Problem tkwi w tym, że Valade nie umie składnie napisać nawet krótkiego eseju. W obliczu wizji końca krótkiej kariery, postanawia czerpać inspirację z burzliwej znajomości z piękną kobieta, która jest ekskluzywną prostytutką. Czy jego skrywana tajemnica wyjdzie na jaw? Czy gigolo przyzna się do winy?

Eva - obsada i twórcy

Twórcą filmu jest francuski reżyser -Benoît Jacquot ("3 serca", "Dziennik panny służącej"). W tytułową rolę Evy wcieliła się gwiazda światowego kina i laureatka Złotego Globu - Isabelle Huppert ("Elle", "Koronczarka"). Bertranda zagrał Gaspard Ulliel ("To tylko koniec świata", "Saint Laurent"). 

Eva - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.