E.T.

E.T. the Extra-Terrestrial

Mistrzowskie dzieło Stevena Spielberga z czterema Oscarami na koncie. Kilkuletni chłopiec nie może pogodzić się z rozwodem rodziców. Nieoczekiwanie w jego życiu pojawia się przybysz z kosmosu o imieniu E.T.

E.T. - opis

Kilkuletni Elliott mieszka wraz z mamą i rodzeństwem na jednym z kalifornijskich przedmieść. Jego rodzice rozwodzą się, a chłopiec przeżywa bardzo trudne chwile. Nie ma jednak z kim porozmawiać o swoich problemach. Pewnego dnia Elliott poznaje przybysza z innej planety, który zagubił się podczas ekspedycji badawczej. Chłopiec postanawia pomóc E.T. i skontaktować się z jego planetą. Chce uchronić go też przed tajnymi agentami, którzy zrobią wszystko, aby przejąć przybysza. Pomiędzy E.T. i Elliottem rodzi się prawdziwa przyjaźń.

E.T. - obsada i twórcy

Twórcą filmu jest jeden z najwybitniejszych reżyserów naszych czasów - Steven Spielberg. Jego dzieła zostały trzykrotnie uhonorowane Oscarem ("Lista Schindlera", "Szeregowiec Ryan"). Oprócz tych produkcji nakręcił takie filmy jak: "Szczęki", "Parki Jurajski" czy "Monachium", które również zostały docenione przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. W obsadzie znaleźli się Henry Thomas ("Świadek oskarżenia", "Nawiedzony dom na wzgórzu"), Dee Wallace ("Death House", "Przypadkowy kochanek") oraz Drew Barrymore, laureatka Złotego Globu za rolę w "Szare ogrody". Film zdobył 33 nagrody w tym 4 Oscary.

E.T. - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl