Epidemia strachu

CONTAGION

Świat ogarnia pandemia śmiertelnego wirusa, który rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Ludzie zaczynają masowo umierać. Rozpoczyna się wyścig z czasem.

Epidemia strachu - opis

Wielowątkowy thriller o tajemniczej epidemii i wywołanym nią chaosie. Film zdobywcy Oscara Stevena Soderbergha (Seks, kłamstwa i kasety wideo, Traffic, Solaris, cykl o Dannym Oceanie) wyróżnia się na tle innych tego typu obrazów realizmem i powściągliwością. Reżyser z umiarem korzysta z efektów specjalnych, stroni od histerii i patosu, sugestywnie buduje klimat zagrożenia. Interesuje go nie tyle epatowanie widzów, ile wiarygodne przedstawienie tego, co może się wydarzyć, gdyby na świecie naprawdę doszło do wybuchu pandemii.

Epidemia strachu - twórcy i obsada

Epidemia strachu była nominowana do Saturna w kategorii „najlepszy thriller”. Autorem scenariusza jest Scott Z. Burns („Ultimatum Bourne’a”), który pracował już z Soderberghiem przy znakomitej komedii kryminalnej Intrygant. W filmie wystąpiła plejada gwiazd światowego kina, wśród nich: laureaci Oscarów Gwyneth Paltrow („Iron Man”, „Dowód”), Kate Winslet („Titanic”, „Marzyciel”), Matt Damon („Buntownik z wyboru”, „Le Mans '66”) i Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, „O północy w Paryżu”) oraz nominowani do Nagrody Akademii Laurence Fishburne („Pasażer”, „Ant-Man i Osa”) i Jude Law („Bliżej”, „Młody papież”).

Epidemia strachu - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.