Elizjum

Elysium HD

|10 zł na 48h|

Los Angeles to brudne i przeludnione miasto, gdzie ludzie wegetują w ubóstwie, oddychają nieczystym powietrzem i są narażeni na szereg chorób. Na niebie widać za to nieosiągalne Elizjum – stację kosmiczną, gdzie żyją w luksusie najbogatsi i uprzywilejowani.

Elizjum – opis

Rok 2154. Świat jest radykalnie podzielony społecznie. Bogaci opuścili Ziemię, żeby żyć w luksusach na odizolowanej stacji Elizjum. Pozostali muszą zmagać się ze wszechobecną beznadzieją i czyhającą na każdym kroku biedą. W takiej rzeczywistości funkcjonuje trzydziestosześcioletni robotnik i były więzień, Max Da Costa. Pewnego dnia mężczyzna ma wypadek w pracy, przez co zostaje napromieniowany. Teraz grozi mu rychła śmierć, chyba że użyje maszyn znajdujących się na stacji Elizjum. Mogą one uratować mu życie i wyleczyć ze wszystkich przypadłości. Max nie ma wyboru – podejmuje desperacką próbę dostania się do tego niedostępnego miejsca.

Elizjum – obsada i twórcy

„Elizjum” to kolejny obraz Neilla Blomkampa, autora obrazów takich jak „Chappie” czy „Dystrykt 9”. W tym wysokobudżetowym filmie science fiction występują: Matt Damon („Infiltracja”, „Buntownik z wyboru”), Jodie Foster („Kontakt”, „Milczenie owiec”), Sharlto Copley („Dystrykt 9”, „Powers”), Diego Luna („Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, „Linia życia”) oraz William Fichtner („Skazany na śmierć”, „Jeździec znikąd”).

Elizjum – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.