Edie

EDIE

Osiemdziesięciotrzyletnia Edie wierzy, że nigdy nie jest za późno na spakowanie starej torby, pozostawienia przeszłości za sobą i rozpoczęcia największej przygody swojego życia.

Edie – opis

Nigdy nie jest za późno, żeby odnaleźć samego siebie. Osiemdziesięciotrzyletnia Edie postanawia poszukać własnego „ja” na górze Suilven w Szkocji. Starsza pani porzuca życie przepełnione monotonią i opuszcza znajomych, którzy wydają się przyklejeni do foteli i kanap w domach spokojnej starości. Edie jest gotowa na nowe doświadczenia i nie boi się sięgnąć po niezrealizowane marzenia. Rozpoczyna podróż pełną przygód. Starsza pani w górach radzi sobie lepiej niż niejeden młodzian, ale czy uda jej się odnaleźć spokój ducha i pogodzić się z przeszłością? Edie straciła tak wiele czasu, nie robiąc zupełnie nic. Czy na skraju swojego życia dokona niemożliwego?

Edie – obsada i twórcy

W tytułową rolę filmu Simona Huntera („Kroniki mutantów”) wciela się brytyjska aktorka Sheila Hancock („Chłopiec w pasiastej piżamie”). Partnerują jej między innymi Kevin Guthrie („Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”) oraz Paul Brannigan („Whisky dla aniołów”).

Edie – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.