Dziewczyny z kalendarza

CALENDAR GIRLS

Piękno nie ma wieku. Wiedzą coś o tym pewne angielskie stateczne damy, które postanawiają wydać kalendarz ze swoimi nagimi zdjęciami.

Dziewczyny z kalendarza – opis

W spokojnym angielskim miasteczku wielkie poruszenie. Członkinie dystyngowanego kobiecego klubu wydają właśnie kalendarz ze swoimi nagimi zdjęciami. Cel jest szczytny. Panie chcą wesprzeć w ten sposób miejscowy szpital i dzięki rozgłosowi zebrać jak najwięcej funduszy. Przyszłe modelki mają od 40 do 60 lat i nie boją się niczego. Ich pomysł odbija się szerokim echem na całym świecie. Wzbudza nawet zainteresowanie amerykańskich dziennikarzy. W ramach promocji angielski klub kobiecy udaje się na tournee za wielką wodę. Tam czeka ich prawdziwa przygoda oraz wiele pokus.

Dziewczyny z kalendarza – obsada i twórcy

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Film wyreżyserował Nigel Cole („Zupełnie jak miłość”, „Joint Venture”), a w roli głównej występuje Helen Mirren („Królowa”, „Podróż na sto stóp”), która za swoją rolę dostała nominację do Złotego Globu. W „Dziewczynach z kalendarza” zobaczymy również aktorki takie jak: Julie Walters („Billy Elliot”, „Edukacja Rity”), Linda Bassett („Wojny domowe”, „Z Lark Rise do Candleford”), Annette Crosbie („Jedną nogą w grobie”, „Pantofelek i róża”) oraz Celia Imrie („Lepsze życie”, „Patrick Melrose”).

Dziewczyny z kalendarza – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.