Dziewczyna w czerwonej pelerynie

RED RIDING HOOD

Oryginalna interpretacja klasycznej baśni o Czerwonym Kapturku. Za kamerą twórczyni słynnego Zmierzchu, Catherine Hardwicke.

„Dziewczyna w czerwonej pelerynie” – streszczenie

Mieszkańcy średniowiecznej wioski Daggerhron zawierają układ z wilkołakiem, który od lat grasuje w pobliskiej puszczy. Bestia nie dotrzymuje jednak warunków rozejmu i zabija młodą dziewczynę. Do osady przybywa pogromca wilkołaków ojciec Solomon, który odkrywa, że między Valerie, przeżywającą miłosne rozterki siostrą ofiary, a potworem istnieje tajemnicza więź. Postanawia wykorzystać dziewczynę do walki z bestią.

Czemu warto obejrzeć „Dziewczynę w czerwonej pelerynie”?

„Dziewczyna w czerwonej pelerynie” („Red Riding Hood”) to film fantasy z 2011 roku. Jest niezwykłą interpretacją tradycyjnej baśni. Na pierwszy plan twórcy wydobywają zmysłowość i tajemniczość opowieści o Czerwonym Kapturku. Obok mrocznej atmosfery, dobrze budowanego napięcia i efektownej scenografii, atutem produkcji jest gwiazdorska obsada.

„Dziewczyna w czerwonej pelerynie” – obsada

Reżyserką filmu jest Catherine Hardwicke, która stoi za sukcesem największego hitu kina grozy ostatnich lat – pierwszej części słynnej sagi „Zmierzch”. Nastrojowe zdjęcia są dziełem uznanej operatorki Mandy Walker. Producentem obrazu jest aktor Leonardo DiCaprio. W obsadzie znaleźli się: Amanda Seyfried, nominowani do Oscara Gary Oldman i Virginia Madsen oraz laureatka tej prestiżowej nagrody Julie Christie.

„Dziewczyna w czerwonej pelerynie” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.