Dzień po moim odejściu

THE DAY AFTER I'M GONE

Obraz w interesujący sposób portretuje zmagania z rzeczywistością młodej kobiety i wpływie relacji rodzinnych na jej życie.

Dzień po moim odejściu – opis

Zdesperowany ojciec stara się odbudować relację z córką po jej próbie samobójczej. Yoram (Menashe Noy) jest wdowcem po pięćdziesiątce, który pracuje jako weterynarz w parku safari w Tel Awiwie. Jego zadaniem jest dbanie o zwierzęta, przeprowadzanie operacji i pilnowanie, aby ludzie nie wysiadali z samochodów, gdy napotkają stado nosorożców. Mężczyzna nastoletnią córkę Roni (Zohar Meidan), którą jednak coraz rzadziej widuje. Pewnej nocy pod jej drzwiami pojawia się zespół ratowników medycznych. Użytkownicy forum internetowego powiadomili ich, że Roni postanowiła odebrać sobie życie. Po próbie samobójczej Yoram decyduje się zabrać córkę na wycieczkę, która staje się dla nich pretekstem, aby odkryć życie na nowo.

Dzień po moim odejściu – twócy i obsada

Wyreżyserowany przez Nimroda Eldara (krótki metraż „King's Road”) film drogi pokazujący skomplikowaną relację między córką a ojcem. W obsadzie znaleźli się Menashe Noy („Duże złe wilki”), Zohar Meidan (serial „Ikaron HaHachlafa”), Alon Neuman (serial „Żar tropików”), Sarit Vino-Elad („Cukiernia Anat”) oraz Claudia Dulitchi („Zanurzenie”). Produkcja była pokazywana na wielu festiwalach filmowych – w tym Berlinie i Jerozolimie.

Dzień po moim odejściu – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.