Dzień kobiet

| 5 zł na 48h |

Samotna matka dostaje awans, a jej wielka szansa stopniowo przeradza się w koszmar. Film został okrzyknięty mianem polskiej Erin Brockovich.

Dzień kobiet – streszczenie

Halina Radwan, skromna kasjerka z supermarketu marzy o lepszym życiu dla siebie i swojej 13-letniej, bardzo zdolnej córki Misi. Kobieta otrzymuje awans na kierowniczkę sklepu, co uważa za swoją życiową szansę, ale szybko okazuje się, że ceną, jaką musi zapłacić za lepszą pensję i wyższy standard życia jest nieuczciwość, manipulacja i kłamstwo. Z ofiary staje się oprawcą swoich dawnych koleżanek. Jest tak bardzo zaabsorbowana pracą, że nie dostrzega, że jej córka uzależnia się od gier komputerowych. Niedługo potem jej życie zmieni się, a ona sama zacznie szukać przebaczenia...

Czemu warto obejrzeć Dzień kobiet?

Dzień kobiet to polski dramat z 2012 roku. Obraz zachwycił krytyków podczas renomowanego MFF w Cottbus i otrzymał Grand Prix dla najlepszego filmu za „przedstawienie silnej kobiety w niesprawiedliwym i okrutnym świecie”. Inspiracją filmu były prawdziwe wydarzenia.

Dzień kobiet – obsada i twórcy

Reżyserką filmu jest debiutująca w formie pełnometrażowej Maria Sadowska. W rolę główną wciela się znana z błyskotliwych ról komediowych Katarzyna Kwiatkowska. Obok niej w obsadzie znaleźli się Eryk Lubos, Julia Czuraj, Dorota Kolak oraz Anita Jancia.

Dzień kobiet – gdzie obejrzeć?

Cały program dostępny jest online w serwisie VOD player.