Dzieciaki z showbiznesu

SHOWBIZ KIDS

Dokument HBO odsłaniający kulisy oraz blaski i cienie kariery dziecięcych aktorów w amerykańskim przemyśle rozrywkowym. Składa się z wywiadów i opowieści o przebiegu karier najsławniejszych byłych dziecięcych aktorów na świecie.

Dzieciaki z showbiznesu - opis

Dokument przedstawia kulisy obarczonej dużym ryzykiem, ale jednocześnie bardzo lukratywnej kariery dziecięcych aktorów w przemyśle rozrywkowym. Zaproszeni przed kamerę goście szczerze mówią w nim o cenie, jaką dzieci z branży filmowej płacą w życiu prywatnym i zawodowym za sławę, ale i niepowodzenie. Osoby, które znają przemysł rozrywkowy od podszewki - aktorzy, którzy osiągnęli w młodym wieku wielki sukces oraz dwójka młodych i utalentowanych nastolatków marzących o karierze - opowiadają o swoich skomplikowanych doświadczeniach, wspominają napotkane problemy oraz poświęcenia, którymi okupiony jest sukces w branży filmowej.

Dzieciaki z showbiznesu - twórcy i obsada

Autorem scenariusza i reżyserem dokumentu jest Alex Winter, który sam zadebiutował przed kamerą jako dziecko, obecnie jako dorosły realizuje swoją karierę reżyserską. – „Ten projekt jest mi bardzo bliski. Powstał z moich własnych doświadczeń w show-biznesie, w którym zaczynałem jako dziecko od występów na Broadwayu” - powiedział twórca, który rozpoczął karierę na scenie w spektlaklach “The King & I” oraz „Piotrś Pan”, aby z czasem osiągnąć status gwiazdy, biorąc udział z Keanu Reevesem w filmie "Wspaniała przygoda Billa i Teda".

Dzieciaki z showbiznesu - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.