Dysfunkcyjny kot

A DYSFUNCTIONAL CAT

Marząca o życiu w Europie Iranka postanawia wyjść za mąż za mieszkającego w Niemczech chirurga.

„Dysfunkcyjny kot” – streszczenie

Mina jest Iranką, której rodzina usilnie stara się znaleźć dla niej męża. Kobieta jednak odrzuca wszystkich potencjalnych kandydatów. W końcu poznaje Kiana – chirurga, który przybył z Niemiec do ojczyzny w poszukiwaniu żony. Mina, uwiedziona możliwością życia w Europie, zaczyna poważnie interesować się odnoszącym sukcesy irańskim emigrantem po trzydziestce. Nowo poślubieni małżonkowie szybko jednak się przekonają, że wspólne życie jest znacznie trudniejsze niż im się mogło na początku wydawać.

Czemu warto obejrzeć „Dysfunkcyjnego kota”?

„Dysfunkcyjny kot” („Die defekte Katze”) to dramat 2018 roku, który opowiada historię pary, która musi zmierzyć się ze swoimi oczekiwaniami i pokonać dzielące ich różnice. Obraz jest głęboko osadzony w irańskiej kulturze i pokazuje codzienne zmagania wielu Irańczyków żyjących współcześnie na emigracji.

„Dysfunkcyjny kot” – obsada

Twórczynią filmu jest urodzona w Niemczech reżyserka i scenarzystka o irańskich korzeniach, Susan Gordanshekan. Autorem przepięknych zdjęć jest utalentowany Julian Krubasik. W osadzie znaleźli się, m.in.: Pegah Ferydoni, Hadi Khanjanpour, Henrike von Kuick, Constantin von Jascheroff oraz Arash Marandi.

„Dysfunkcyjny kot” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.