Dyrygentka

THE CONDUCTOR (AKA. DE DIRIGENT)

Inspirująca opowieść o sile marzeń i samozaparcia, w której młoda dziewczyna zrobi wszystko, aby spełnić swoje marzenie o zostaniu dyrygentką. Niestety w czasach, w których przyszło jej żyć pozycja ta była ściśle zarezerwowana dla mężczyzn. Jednak dzięki determinacji udało jej się dopiąć swego.

Dyrygentka - opis

USA, lata dwudzieste XX wieku. Dwudziestoczteroletnia Antonia Brico (Christanne de Bruijn) jako dziecko przybyła z rodzicami do Stanów z Holandii. Dziewczyna marzy o zostaniu dyrygentką, ale nikt nie traktuje jej poważnie. Nauczyciel fortepianu odradza jej przystąpienie do egzaminu wstępnego do konserwatorium. Zdesperowana postanawia wrócić do swojej ojczyzny, gdzie błaga słynnego dyrygenta Mengelberga o pomoc. Sceptyczny mężczyzna wysyła ją do Berlina. Po dwóch latach studiów w Państwowej Akademii Muzycznej, Antonia zostaje pierwszą kobietą w historii, która dyrygowała Orkiestrą Filharmonii Berlińskiej.

Dyrygentka – twórcy i obsada

Holenderska reżyserka Maria Peters („Sonny Boy”) pokazuje zmagania z losem młodej dziewczyny, która pragnęła zostać dyrygentką. W postać głównej bohaterki z powodzeniem wciela się Christanne de Bruijn (serial „Flikken Maastricht”). Obok niej w filmie występują Benjamin Wainwright („Świat w ogniu: Początki”), Scott Turner Schofield (serial „Pride: The Series”), Seumas F. Sargent („Tom of Finland”) oraz Annet Malherbe („Borgman”).

Dyrygentka – gdzie oglądać?

Film obejrzysz online na platformie VOD player.pl.