Dyktator

THE DICTATOR

Północnoafrykański dyktator ryzykuje życiem, aby demokracja nigdy nie zagościła w kraju, który z taką miłością gnębi. Niepoprawna politycznie satyra z Sachą Baronem Cohenem w roli głównej.

Dyktator – streszczenie

Aladeen jest jednym z najbardziej znienawidzonych dyktatorów na świecie, który rządzi silną ręką. Jednak jego kraj nie jest krainą mlekiem i miodem płynącą. To siedlisko korupcji i miejsce bezwzględnego traktowania przeciwników politycznych.

Pewnego razu Aladeen odwiedza Stany Zjednoczone, gdzie nie kryje pogardy dla obowiązujących tam zasad. Dyktator robi wszystko, by udowodnić, że demokracja wcale nie jest taka idealna, jak ludziom Zachodu mogłoby się wydawać.

Czemu warto obejrzeć Dyktatora?

Dyktator (The Dictator) to prześmiewcza komedia z 2012 roku, która obnaża najbardziej wstydliwe sekrety Ameryki. Obraz stanowi nawiązanie do głośnego filmu Charliego Chaplina o tym samym tytule.

Dyktator – obsada i twórcy

To trzecie wspólne dzieło Cohena i Larry’ego Charlesa. W rolę główną wciela się w brytyjski komik i aktor – Sacha Baron Cohen. W obsadzie znaleźli się także: Anna Faris, laureat Oscara i zdobywca trzech nominacji do tej nagrody Ben Kingsley oraz Jason Mantzoukas.

Dyktator – ekranizacja prozy

Scenariusz do filmu był inspirowany bestsellerem „Zabibah and The King” autorstwa Saddama Husseina.

Gdzie obejrzeć?

Dyktator jest dostępny online w serwisie VOD player.