Dusza i ciało

Testrol es lelekrol

| 8zł za 48h |

Dwójka wrażliwych i nieśmiałych pracowników rzeźni odkrywa, że śnią identyczny sen, w którym są jeleniem i łanią biegającymi wolno po zaśnieżonym lesie.

Dusza i ciało – opis

Wielka romantyczna miłość wśród ciał mordowanych zwierząt? Wbrew pozorom to jest możliwe. Poznajcie Marię i Endre. Ona jest nowozatrudnioną kontrolerką jakości w budapesztańskiej rzeźni, on pełni tam rolę dyrektora finansowego. Oboje są zamknięci w sobie i mają problemy ze stosunkami społecznymi. Para zbliża się do siebie, gdy okazuje się, że śnią ten sam sen o jeleniu i łani. To, co łączy ich w nocy, nie funkcjonuje jednak za dnia. Maria i Endre nie potrafią się przełamać, a brutalny świat zewnętrzny nie ułatwia im sprawy. Czy ich delikatna i wyjątkowa relacja ma szansę się urzeczywistnić?

Dusza i ciało – obsada i twórcy

Film „Dusza i ciało” był węgierskim kandydatem do Oscara w 2018 roku. Film został również wyróżniony na Festiwalu Filmowym w Berlinie, a wcielająca się w główną bohaterkę Alexandra Borbély („Coming Out”) zdobyła Europejską Nagrodę Filmową. Film wyreżyserowała Ildikó Enyedi („Mój wiek XX”), a w obsadzie znajdują się również: Géza Morcsányi, Réka Tenki, Ervin Nagy i Zoltán Schneider.

Dusza i ciało – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl