Droga do szczęścia

REVOLUTIONARY ROAD

Leonardo DiCaprio i Kate Winslet jako małżeństwo z Connecticut. Pod pozorami szczęścia ukrywają poczucie pustki i niespełnienia.

Droga do szczęścia - opis

Frank i April Wheelerowie (Leonardo DiCaprio, Kate Winslet) wydają się szczęśliwym małżeństwem. Są młodzi, mieszkają w ładnym domu, wychowują dwójkę dzieci. Oboje skrywają jednak w sobie niezrealizowane pragnienia i emocje – Frank nienawidzi swojej nudnej pracy, April pragnie spełnić dawne marzenie i wrócić do aktorstwa. Kobieta sugeruje mężowi, że powinni przenieść się do Paryża i tam rozpocząć nowe życie.

Droga do szczęścia - twórcy i obsada

Przejmujący film o niespełnionych marzeniach, rozczarowaniu życiem i obumieraniu miłości. Obraz został wyreżyserowany przez Sama Mendesa („Para na życie”, „Skyfall”), nagrodzonego Oscarem twórcę filmu „American Beauty”, na podstawie tak samo zatytułowanej powieści psychologicznej Richarda Yatesa. W charakteryzującym się duszną, pełną niedomówień atmosferą dramacie wspaniale odnaleźli się odtwórcy głównych ról: wyróżniona za swoją kreację Złotym Globem Kate Winslet („Zakochany bez pamięci”, „Lektor”), ówczesna żona Mendesa, oraz dwukrotny laureat tej prestiżowej nagrody Leonardo DiCaprio („Infiltracja”, „Wilk z Wall Steet”). Dla obojga aktorów było to drugie (po przebojowym „Titanicu”) spotkanie na planie filmowym. Obraz otrzymał wiele nagród, a także trzy nominacje do Oscara, w tym za brawurową drugoplanową rolę MIchaela Shannona, znanego m.in. z serialu HBO „Zakazane imperium”.

Droga do szczęścia - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.