Dr Dolittle

DOCTOR DOLITTLE

| 10zł za 48h |

Eddie Murphy jako Doktor Dolittle – weterynarz rozumiejący mowę zwierząt. Zobacz, z jakimi pacjentami będzie musiał użerać się nasz sympatyczny doktorek.

Dr Dolittle – opis

Depresja, problemy z krążeniem, alkoholizm – to tylko niektóre dolegliwości, z którymi muszą zmagać się czworonogi. Czasem jednak trudno o diagnozę – przecież zwierzęta nie potrafią wyartykułować, co „im leży na wątrobie”. Całe szczęście na posterunku jest doktor Dolittle – lekarz rozumiejący mowę wszystkich zwierząt. Co prawda nie chełpi się swoimi zdolnościami, uważa je raczej za przekleństwo niż błogosławieństwo. Jest on jednak dobrym człowiekiem i nie pozwoli, żeby jakiemuś czworonogowi stała się krzywda. Doktorek ma ręce pełne roboty. Wśród jego pacjentów znajdują się przecież szczury, tygrys, sowa, a nawet pewna pijana małpa.

Dr Dolittle – obsada i twórcy

Film jest luźną adaptacją książki Hugh Loftinga pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Akcja obrazu dzieje się współcześnie, a w głównego bohatera wciela się Eddie Murphy („Gliniarz z Beverly Hills”). W filmie występują również Ossie Davis („Rób, co należy”) i Oliver Platt (serial „Fargo”), a głosu zwierzęcym bohaterom użyczyli między innymi: Chris Rock („Godziny szczytu”), John Leguizamo („Moulin Rouge!”) oraz Ellen DeGeneres (prowadząca „Ellen DeGeneres show”).

 

Dr Dolittle – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl