Do zobaczenia w zaświatach

Au revoir là-haut

Francuski film z pięcioma Cezarami na koncie! Porucznik Pradelle chce zbić fortunę na ciałach poległych w I Wojnie Światowej. Jest jednak para, która chce mu przeszkodzić...

 

Do zobaczenia w zaświatach – opis

Listopad 1918 roku, koniec I wojny światowej. Kilka dni przed zawieszeniem broni drogi Edwarda Péricourt, niegdyś popularnego artysty, i Alberta Maillarda, skromnego urzędnika, krzyżują się. Porucznik Pradelle wydaje absurdalny rozkaz, który rujnuje życia dwóch mężczyzn i czyni z nich towarzyszy niedoli. W powojennej Francji szybko okazuje się, że bohaterscy i waleczni weterani są tylko ciężarem. Na domiar złego przyjaciele dowiadują się, że Pradelle zamierza zbić fortunę na ciałach poległych. Oburzenie popycha byłych żołnierzy do działania. Ich cel to odsunięcie diabolicznego oficera od władzy i upamiętnienie prawdziwych bohaterów narodu.

 

Do zobaczenia w zaświatach – obsada i twórcy

Reżyserem obrazu jest Albert Dupontel, który jedocześnie jest współautorem scenariusza. We francuskim dramacie wstąpili m.in. Nahuel Pérez Biscayart, Albert Dupontel oraz Laurent Lafitte. Film został nominowany do 13 kategorii w konkursie do statuetki Cezarów, 5 z nich wygrał.

 

Do zobaczenia w zaświatach – gdzie oglądać?

Cały film „Do zobaczenia w zaświatach” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.