Do gwiazd

TO THE STARS

Pięknie nakręcona, kameralna opowieść o dorastaniu i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, w której nieśmiała nastolatka zaprzyjaźnia się z nową w mieście dziewczyną, co pozwala jej w końcu uwierzyć w siebie.

Do gwiazd - opis

W małym miasteczku gdzieś w Oklahomie mieszka nastoletnia Iris (Kara Hayward), która jest zakompleksioną okularnicą i codziennie znosi wybryki swojej matki oraz upokorzenia ze strony kolegów z klasy. Kiedy w szkole pojawia się charyzmatyczna i zagadkowa nowa uczennica Maggie (Liana Liberato), wszystko się zmienia. Dziewczyny zaprzyjaźniają się, co pozwala Iris w końcu wyjść z cienia i uwierzyć w siebie. W pewnym momencie jednak wychodzą na jaw tajemnice z przeszłości Meggie, z którymi mała lokalna społeczność nie jest w stanie sobie poradzić. Dziewczyny łączą siły, aby obronić się przed niesprawiedliwością.

Do gwiazd - twórcy i obsada

Pięknie nakręcona, kameralna opowieść o dorastaniu i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. W role głównych bohaterek z powodzeniem wcielają się Kara Hayward („Kochankowie z Księżyca. Moonrise”) oraz Liana Liberato („Zostań, jeśli kochasz”). W obsadzie znaleźli się również Jordana Spiro (serial „Ozark”), Shea Whigham (serial HBO „Zakazane imperium”) oraz Malin Akerman („Watchmen. Strażnicy”). Produkcja w reżyserii Marthy Stephens („Zejście na ląd”) przywołuje ducha amerykańskich lat sześćdziesiątych, które były zwiastunem ogromnych zmian w kraju. Premiera filmu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance.

Do gwiazd - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.