Diana i ja

DIANA AND I

Dramat opowiadający o niespodziewanym wpływie śmierci księżnej Diany na życie czwórki ludzi.

„Diana i ja” – streszczenie

Jack to nieśmiały dziewiętnastolatek, którego matka umiera tej samej nocy, co księżna Diana. Mający skomplikowaną relację z ojcem jedynak próbuje szukać pomocy u młodego sąsiada – Russella. Yasmin jest nieszczęśliwą mężatką, której mąż Hassan nie jest w stanie przyznać się do biznesowej porażki. Kobieta jest bardzo poruszona śmiercią królowej ludzkich serc. Jej cierpliwość zostaje wystawiona na próbę, kiedy ich telewizor zostaje przejęty przez wierzycieli, a ona nie może oglądać relacji dotyczącej wypadku Diany. Michael jest początkującym reporterem, który spędza swój miesiąc miodowym w Paryżu. Po śmierci brytyjskiej księżniczki mężczyzna dostaje od losu szansę na rozwój swojej kariery. Mary jest natomiast kwiaciarką, która mieszka z cierpiącą na alzheimera matką. Zdesperowana kobieta decyduje się wyjechać do Londynu. Liczy, że uda jej się w stolicy, w dniu pogrzebu księżnej Walii, sprzedać kwiaty.

Intrygujący film ukazuje śmierć Diany Spencer przez pryzmat historii zwykłych ludzi. Brytyjska księżniczka zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 roku. Jej nagła śmierć wywołała poruszenie na całym świecie. Pogrzeb księżnej oglądało ponad 2,5 miliarda ludzi.

„Diana i ja” – obsada

„Diana i ja” to film dramatyczny w reżyserii dwukrotnie nominowanego do Oscara Petera Cattaneo („Goło i wesoło”) mówi o tych wydarzeniach zupełnie z innej perspektywy. W główne role wcielają się: Nico Mirallegro („Życie w Hollyoaks”), Kiran Sonia Sawar („Czarne lustro”), Laurie Davidson („Will”), Tamsin Greig („Odcinki”) oraz Kingsley Ben-Adir („Król Artur: Legenda miecza”).

„Diana i ja” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.