Diabeł ubiera się u Prady

THE DEVIL WEARS PRADA

Ambitna dziewczyna z prowincji marzy o karierze dziennikarskiej. Pewnego dnia jej sen może się ziścić, gdy rozpoczyna pracę u Mirandy Priestly, redaktor naczelnej prestiżowego czasopisma modowego.

„Diabeł ubiera się u Prady” – streszczenie

Andy Sachs jest błyskotliwą absolwentką dziennikarstwa, która pragnie znaleźć w Nowym Jorku pracę w swoim zawodzie. Dziewczyna wysyła aplikację na stanowisko drugiej asystentki Mirandy Priestly – redaktor naczelnej jednego z najbardziej prestiżowych wydawnictw świata mody „Runaway”. Mimo że Andy niewiele wie o branży, dostaje posadę. Musi jednak spełniać wszystkie, nawet te najdziwniejsze, zachcianki kapryśnej szefowej i dopasować się do otoczenia, którym niegdyś pogardzała.

Czemu warto obejrzeć „Diabeł ubiera się u Prady”?

„Diabeł ubiera się u Prady” („The Devil Wears Prada”) to komediodramat z 2006 roku. Jest jednym z najlepszych ostatnich lat. Produkcja została uznana zarówno przez widzów, jak i krytyków.

„Diabeł ubiera się u Prady” – adaptacja książki

Film jest ekranizacją bestsellerowej powieści autorstwa Lauren Weisberger. Pisarka z humorem i dbałością o szczegóły sportretowała zaplecze świata mody, czerpiąc z własnych doświadczeń. Weisberger przez rok pracowała jako osobista sekretarka ikony świata mody – Anny Wintour

„Diabeł ubiera się u Prady” – nagrody

Film otrzymał dwie nominacje do Oscara (za rolę pierwszoplanową i kostiumy) oraz nominację do BAFTY. Za rolę Mirandy Priestly Meryl Streep zdobył statuetkę Złotego Globu.

„Diabeł ubiera się u Prady” – obsada

Doskonałe kreacje aktorskie w filmie tworzą zjawiskowa laureatka trzech Oscarów Meryl Streep (rola przyniosła jej nominację do Oscara i statuetkę Złotego Globu) oraz zdobywczyni Nagrody Akademii Anne Hathaway. Obok nich na ekranie pojawiają się także: Stanley Tucci, Emily Blunt oraz Simon Baker.

„Diabeł ubiera się u Prady” – twórcy

Reżyserem filmu jest wielokrotnie wyróżniany David Frankel. Autorkami scenariusza są Aline Brosh McKenna i Lauren Weisberger.

„Diabeł ubiera się u Prady” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.