Desperado

Desperado (1995) HD

|10 zł na 48|

 

Co kryje się w futerale na gitarę pewnego milczącego El Mariachi? Poznaj historię, która wydarzyła się nie tak dawno temu w Meksyku.

Desperado – opis

Podrzędna knajpa gdzieś na meksykańskiej prowincji. Whisky, La Bamba i grupka odpychających typów rechoczących z niewybrednych żartów. Do baru wchodzi ON. El Mariachi z bujną fryzurą i niepokojącym spojrzeniem pała rządzą zemsty. Już wkrótce banda rzezimieszków poczuje na własnej skórze jego gniew. Tak rozpoczyna się „Desperado” – jeden z najważniejszych filmów rozrywkowych XX wieku. Antonio Banderas jako uzbrojony po zęby mściciel wszedł już do historii popkultury. Produkcja Roberta Rodrigueza to obraz, który można oglądać w nieskończoność.

Desperado – obsada i twórcy

Główną rolę w „Desperado” gra Antonio Banderas („Ból i blask”). Dzięki występowi w tym filmie aktor wypłynął na hollywoodzkie szerokie wody. Oprócz niego na pierwszym i drugim planie znajduje się plejada gwiazd. Wystarczy tu wymienić artystów takich jak: Salma Hayek („Frida”), Cheech Marin („Od zmierzchu do świtu”), Danny Trejo („Maczeta”), Steve Buscemi („Fargo”) czy gitarzysta Carlos Santana. Epizod w filmie zalicza również sam Quentin Tarantino („Pulp Fiction”). Jego występu z pewnością nie zapomnicie. Film wyreżyserował Robert Rodriguez („Sin City - Miasto grzechu”).

Desperado – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.