Desperado

DESPERADO (1995)

Co kryje się w futerale na gitarę pewnego milczącego El Mariachi? Poznaj historię, która wydarzyła się nie tak dawno temu w Meksyku.

Desperado – opis

Podrzędna knajpa gdzieś na meksykańskiej prowincji. Whisky, La Bamba i grupka odpychających typów, którzy rechoczą z niewybrednych żartów. Do baru wchodzi ON – El Mariachi z bujną fryzurą i niepokojącym spojrzeniem. Pała żądzą zemsty i wkrótce banda rzezimieszków poczuje na własnej skórze jego gniew. Tak rozpoczyna się „Desperado” – jeden z najważniejszych filmów rozrywkowych XX wieku. Antonio Banderas jako uzbrojony po zęby mściciel wszedł tą rolą do historii popkultury. Produkcja Roberta Rodrigueza to jeden z tych obrazów, który oglądać można w nieskończoność.

Desperado – obsada

Główną rolę w „Desperado” gra Antonio Banderas. Dzięki występowi w tym filmie aktor wypłynął na hollywoodzkie szerokie wody. Oprócz niego na pierwszym i drugim planie znajduje się plejada gwiazd. Wystarczy tu wymienić takich artystów jak: Salma Hayek, Cheech Marin, Danny Trejo, Steve Buscemi czy gitarzysta Carlos Santana. Epizod w filmie zalicza również sam Quentin Tarantino. Jego występu z pewnością nie zapomnicie.