Deadpool 2

DEADPOOL 2

Cześć, nazywam się Wade Wilson, ale wszyscy mówią na mnie Deadpool. Podobno jestem superbohaterem, jakiego świat nie widział. Uwielbiam robić sobie żarty z kolegów po fachu, ścinać łepetyny złych chłopców i wcinać chimichangę. Chcesz poznać moją historię?

Deadpool 2 – opis

Na ogół spokojny ze mnie gość, ale zawsze wplątuję się w jakieś tarapaty. Tym razem przyczepił się do mnie natrętny urwis. Normalnie bym go olał, ale berbeć jest mutantem z potężnymi mocami. Co gorsza, poluje na niego jakiś siwy komandos z przyszłości. Podróżnik w czasie nazywa się Cable, ma świecące oko, posturę Schwarzeneggera, facjatę Josha Brolina i zabije każdego, kto stanie mu na drodze. Może nie jestem Kapitanem Ameryką, ale nie pozwolę, żeby jakiś nadpobudliwy zakapior zrobił krzywdę dzieciakowi. Czas zebrać ekipę z X-Men i skopać kilka tyłków!

Deadpool 2 – dlaczego warto obejrzeć?

„Deadpool 2” to druga część adaptacji niezwykłego komiksu Marvela. Główny bohater jest świadomy tego, że występuje w filmach i komiksach. Często przebija czwartą ścianę zwracając się bezpośrednio do widzów. Uwielbia robić sobie żarty z popkultury. Śmieje się zarówno z innych herosów, jak i ze współczesnego świata. Komiksy i filmy z jego udziałem są brutalne, wulgarne i skierowane tylko do dorosłego widza. Miłośnicy kina pokochali pierwszą część „Deadpoola”. Kontynuacja wprowadza do opowieści kilka popularnych postaci ze świata Marvela oraz tony nieszablonowej i przewrotnej akcji.

Deadpool 2 – obsada i twórcy

W tytułowego bohatera filmu wciela się Ryan Reynolds. Jest on nie tylko aktorem interpretującym postać, ale także współtwórcą filmu i osobą odpowiedzialną za przeniesienie serii komiksowej na wielki ekran. Drugiego klasycznego bohatera Marvela, Cable’a, portretuje Josh Brolin. To już kolejny superbohater z tej stajni, w którego ostatnimi czasy wciela się aktor. Artysta sportretował również złoczyńcę Thanosa w filmie „Avengers: Wojna bez granic”. W produkcji występują także Julian Dennison („Dzikie łowy”) i Morena Baccarin („Homeland”). Uważnemu widzowi uda się również dostrzec Brada Pitta, który pojawia się w obrazie dosłownie na kilka sekund.

Deadpool 2 – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.