Cztery wesela i pogrzeb

Four weddings and a funeral

|10zł za 48h |

Komedia romantyczna wszech czasów z Hugh Grantem i Andie MacDowell w rolach głównych.

Cztery wesela i pogrzeb - opis

Charles (Hugh Grant) pędzi żywot beztroskiego kawalera. Chociaż jego znajomi coraz częściej wiążą się ze sobą na dobre i na złe, on ani myśli o ożenku. Wszystko się zmienia, gdy na jednym ze ślubów poznaje Carrie (Andie MacDowell), piękną, i podobnie jak on niezbyt stałą w uczuciach, Amerykankę. Spędza z nią upojną noc, po której uświadamia sobie, że to właśnie ona jest kobietą jego życia. Sprawy komplikują się, kiedy Carrie przedstawia mu swojego narzeczonego, zamożnego Szkota Angusa (Timothy Walker). Charles, z pomocą przyjaciół, postanawia nie dawać za wygraną...

Cztery wesela i pogrzeb – twórcy i obsada

Brytyjski klasyk gatunku, stworzony przez mistrzowski duet – reżysera Mike’a Newella („Taniec z nieznajomym”, „Donnie Brasco”, „Harry Potter i Czara Ognia”) oraz scenarzystę Richarda Curtisa („Notting Hill”, „Dziennik Bridget Jones”, „To właśnie miłość”). W rolach głównych wystąpili wspaniali aktorzy. Obok Hugh Granta („Notting Hill”, „Dziennik Bridget Jones”, „Rozważna i romantyczna”, „To właśnie miłość”) i partnerującej mu Andie MacDowell („Dzień świstaka”, „Mężowie i żona”), która została wyróżniona za swój występ nominacją do Złotego Globu, niezapomniane kreacje stworzyli w nim również odtwórcy ról drugoplanowych: Kristin Scott Thomas („Angielski pacjent” – nominacja do Oscara, „Gosford Park”, „Party”), John Hannah (cykl „Mumia, Przypadkowa dziewczyna”) czy Simon Callow („Pokój z widokiem”, „Zakochany Szekspir”, „Ziemia niczyja”).

Cztery wesela i pogrzeb – nagrody i nominacje

Film urzekł publiczność inteligentnym humorem, lekkością i wyjątkowym wdziękiem. Krytycy również nie szczędzili zachwytów i obsypali obraz prestiżowymi nagrodami i nominacjami. Produkcja otrzymała, m.in., trzy BAFTY, francuskiego Cezara i Złoty Glob Hugh Grant, a także dwie nominacje do Oscara za najlepszy film i scenariusz.

Cztery wesela i pogrzeb - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.