Czerwony żółw

La tortue rouge

Najnowsze dzieło studia Ghibli, które poruszyło widzów na całym świecie i doczekało się nominacji do Oscara za najlepszy film animowany! Rozbitek trafia na odludną wyspę, która z początku wydaje mu się więzieniem bez wyjścia. Jednak z czasem odkrywa, że ma z tym miejscem więcej wspólnego, niż mu się wydawało.

Czerwony żółw — opis

Na samym początku nasz rozbitek jest wrzucony na głęboką wodę. Obserwujemy jego zmagania z niszczycielską siłą natury, która jakimś cudem wyrzuca go na brzeg bezludnej wyspy. Nie wiemy, kim jest, ani nawet jak się nazywa. Jedyne, czego jesteśmy pewni to tego, że czeka go walka o przetrwanie. Mężczyzna dzień w dzień próbuje wydostać się z wyspy, ale na to nie pozwala mu tytułowy Czerwony zółw, który za każdym razem niszczy jego tratwę. Jednak z czasem odkrywania tajemnic tego dzikiego miejsca, zmienia się ono powoli w jego dom.

 

Czerwony żółw — twórcy

Za tym nominowanym do Oscara filmem stoi legendarne studio Ghibli oraz holenderski reżyser Michael Dudok de Wit, dla którego był to debiut pełnometrażowy. Dostaliśmy więc tutaj połączenie japońskiej wrażliwości oraz europejskiej stylistyki, które razem tworzą piękną i melancholijną opowieść o życiu.

 

Czerwony żółw — gdzie obejrzeć?

Cały film „Czerwony żółw” dostępny online na platformie VOD player.pl.