Czarny deszcz

BLACK RAIN

Amerykańscy gliniarze w Kraju Kwitnącej Wiśni. Dwie, jakże odmienne kultury stykają się, gdy policjanci z USA ruszają w pościg za przywódcą Jakuzy.

Czarny deszcz – opis

Japońska mafia to jedno z najbardziej niebezpiecznych ugrupowań przestępczych na świecie. Członkowie Jakuzy rozgrywają swoje intrygi również poza Krajem Kwitnącej Wiśni. Podczas porachunków w Nowym Jorku w ręce tamtejszej policji dostaje się jeden z przywódców ugrupowania. Dwóch policjantów musi dostarczyć go organom ścigania w Japonii. Niestety, po przekroczeniu granicy delikwent ucieka i teraz amerykańscy gliniarze starają się go odnaleźć. Wrzuceni w kulturę, której nie znają i nie rozumieją, stają do walki z Jakuzą na jej terenie.

Czarny deszcz – obsada i twórcy

„Czarny deszcz” to jeden z najlepszych amerykańskich thrillerów lat dziewięćdziesiątych. Obraz wyreżyserował słynny twórca, Ridley Scott („Gladiator”, „Obcy - 8. pasażer Nostromo”), a w dwóch głównych bohaterów wcielili się Michael Douglas („Wall Street”, „Ant Man”) i Andy Garcia („Ojciec chrzestny III” i „Przypadkowy bohater”).

Czarny deszcz – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.