Czarne bractwo. BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

Ku Klux Klan to rasistowska organizacja słynąca z brutalnych ataków na przedstawicieli czarnoskórej mniejszości w Stanach Zjednoczonych. Dwóch amerykańskich policjantów postanowiło zagrać oprawcom na nosie. Oto zadziwiająca opowieść oparta na faktach, za którą Spike Lee zgarnął Oscara!

 

Czarne bractwo. BlacKkKlansman – opis

Ron Stallworth to niezwykle bystry i przebojowy czarnoskóry policjant działający w latach siedemdziesiątych w Colorado Springs. W pobliżu funkcjonuje również komórka Ku Klux Klanu – niebezpiecznego ugrupowania charakteryzującego się nienawiścią do osób innej rasy niż biała. Splot zaskakujących wydarzeń sprawia, że Ron rozpoczyna infiltrację grupy rasistów. W jaki jednak sposób czarnoskóry policjant ma wkraść się w łaski ksenofobów? Z pomocą przychodzi jego białoskóry kolega, Flip Zimmerman. Wnika on w szeregi Klanu, podczas gdy Ron prowadzi działania przez telefon. Pracując pod przykrywką, panowie infiltrują kolejne struktury ugrupowania i docierają naprawdę wysoko. Ta niesamowita historia wydarzyła się naprawdę, a dokonania śledczych są jednymi z najbardziej niewiarygodnych w historii amerykańskiej policji.

 

Czarne bractwo. BlacKkKlansman – obsada i twórcy

„Czarne bractwo. BlacKkKlansman” to ekscytujący kryminał z dużą dozą akcji i humoru. Reżyserem obrazu jest uznany twórca amerykańskiego kina niezależnego Spike Lee („Malaria”, „Rób co należy”). W rolach głównych występują: John David Washington (serial „Gracze”, „Gentleman z rewolwerem”), Adam Driver („Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, „Paterson”), Topher Grace („Różowe lata 70.”, „Machina wojenna”) oraz Laura Harrier („Spider-Man: Homecoming”, „451° Fahrenheita”). Film wygrał Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. Obraz zdobył w sumie 6 nominacji do najważniejszej nagrody filmowej. Wyróżniony został między innymi Adam Driver w kategorii drugoplanowej.

 

Czarne bractwo. BlacKkKlansman – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.